Зоологічний музей ЛНУ ім. І.Франка, Львів


Про нас  • +38 (032) 239-45-48
  • Львів, вул. Грушевського, 4, 3-й пов., біологічний ф-т.

UKR_(zoo_01) UKR_(zoo_02) UKR_(zoo_03) UKR_(zoo_04) UKR_(zoo_05) UKR_(zoo_06) UKR_(zoo_07) UKR_(zoo_08) UKR_(zoo_09) UKR_(zoo_10)

Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка у Львові

Зоологічний музей у Львові є одним із найстаріших університетських музеїв Європи і був заснований у 1784 році.

Фонди Музею зоології презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів, це і не дивно, адже наукові колекції музею налічують більше 178 тис. експонатів, біля 10 тис. із яких формують експозицію.

До колекції безхребетних тварин входять губки і малакологічні збори, зібрані експедиціями Владислава і Бенедикта Дибовських з Манчжурського моря та Каспію, Байкалу, Амуру і Ангари; молюски та корали з експедиції принца Монако у Адріатичному, Червоному і Середземному морях; а з біологічних станцій у Трієсті та Неаполі — різноманітні голкошкірі.

Із особливою увагою можна виділити ентомологічні колекції: метелики, цикади і клопи Європи, Кавказу і Австралії, Паміру, Японії і Далекого Сходу.

Більше 1000 видів птахів, а це складає 1/10 від всього світового різноманіття, налічує орнітологічна колекція Зоологічного музею. До унікальних експонатів належать колекції птахів України, а також, колекція нектарниць і колібрі, які були зібрані в Південній Америці та Австралії, Південно-Східній Азії, Кореї та на Далекому Сході.

У 2003 році, 9-е видання Каталогу музеїв світу (Лейпциг, Німеччина) включило в себе довідкову інформацію про Зоологічний музей із щорічною публікацією у кожному наступному виданні.

«Музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету ім. Івана Франка та його наукові фонди» було внесено до списку об’єктів, які становлять національне надбання — 18 липня 2005 року.

Окремі експонати Музейної колекції та експозиція використовувалися у проведенні великого практикуму із зоології, малих практикумів із зоології хребетних та безхребетних тварин, спецпрактикуму та спецкурсів: етологія, орнітологія, зоогеографія, теріологія, екологія (1-5 курси). Окрім цього, всю експозицію музею використовували для проведення тематичних екскурсій і занять для багатьох навчальних закладів міста.

Для відвідувачів міста Львова, а також для студентів та співробітників університету ім. І. Франка, Зоологічний музей проводить безкоштовні екскурсії.

Екскурсії БЕЗКОШТОВНІ!
Прийомні дні на екскурсії: ПН, ВТ, ЧТ, ПТ з 10 до 16 год.
На екскурсії потрібно записуватися завчасно (за 2-3 дні).
Екскурсії проводяться для 10 і більше осіб.


Контакти
  • Адреса :Львів, вул. Грушевського, 4, 3-й пов., біологічний ф-т.
  • Телефон : +38 (032) 239-45-48
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Telegram :
  • Tripadvisor :